Intro Fair Exhibition & Conference

Stant Tasarımı

Fuar standı tasarımı, fuara katılacak firmanın başarılı bir fuar dönemi geçirmesindeki en önemli konulardan biridir. Amacına uygun şekilde tasarlanmış bir stant, sahibi olan firmayı hem müşterilerine en iyi şekilde tanıttıracak hem de tasarımı ile fuar alanındaki rakip firmalarına karşı üstünlük kurmasını kolaylaştıracaktır.

Katılımcı firmalar fuarda sergileyecekleri yeni ürünleri veya modelleri stant tasarımları ile de farklı olmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken firmanın hangi sektörde faaliyet gösterdiğidir. Firma bağlı bulunduğu sektörün teknolojik altyapılarını kullanarak fuar stantlarını geliştirebilirler.

Stand Türleri

Truss Fuar Standları

Truss sistemde kolon ve kirişler son derece fonksiyonel bir alan yaratır. Sistemin tanınabilir olması, popülerlik mesajı vermesi bakımından önemlidir. Sökülüp çıkarılabilir yapıda olduğu için kolay değişiklik yapma imkanı verir. Sadece alüminyum malzeme için düşünülmemelidir. Aydınlatma sistemi ürün ve hizmeti öne çıkaran niteliktedir.

Fuar alanlarındaki truss fuar standları model ve çeşitleri sağlıklı bir reklam alanı oluşturmak için idealdir. Sağlam bir zemin içerisinde tanıtım süreci gerçekleşir.

Söz konusu standlar oldukça modern, şık ve çok fonksiyonel olmaları nedeniyle bir çok organizasyon için talep görür ve tercih edilirler. Truss kafes sistem standlar büyük organizasyonların vazgeçilmezidir.

Ahşap Fuar Standları

Şirketlere özgün olarak tasarlanan bir stand türü. Lake boyalı ve boyalı stand olmak üzere iki çeşittir.

Modüler Fuar Standları olmak üzere ikiye ayırdığımız fuar stand türlerini araştırarak, markanızın ihtiyacını karşılayacak, ortama uygun standı seçmelisiniz.

MAXIMA Fuar Standları

Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller diğer sistemlerde kullanılan alüminyum profillere göre çok daha şık ve pahalıdır. Bu sistemin en büyük avantajı suntalam ve alüminyumun yanı sıra cam, tül, pleksi, sisteme uyumlu özel ahşap modüllerinde kullanılabiliyor olması sistemi diğer sitemlere göre en çok beğenilen yapmasıdır.

 

Fuar Stand tasarımında dikkat edilmesi gerekilen hususlar

Fuar Stand tasarımınızı her şeyiyle planlamadan önce, markanızı en doğru şekilde yansıtmak için aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

Ürünler ön planda olmalı

Karmaşık bir düzen olmamalı

Ziyaretçilere merak uyandırmalı

Sunuş ile ilgi çekmeli

Firmayı en doğru şekilde ön plana çıkarmalı

Fuar standı tasarımında en önemli konulardan biri de kuşkusuz standın maliyetidir. Zira stand yapımında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi arttıkça fiyatlar da yükselecektir. Bu nedenle, stand tasarımı yapılırken en başta firmanın bu konuyla ilgili ayırdığı bütçeye dikkat edilmelidir. Tabii kalite konusunda seçici olmak ve öncelikle kaliteye odaklanmak çok doğru olacaktır.

Intro Fuarcılık katılımcı firmaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayarak gerek kurumsal kimliğine gerek bütçesine, gerekse sergileme tercihlerine en uygun fuar standı tasarımını sunmayı amaçlar.

Proje yöneticilerimiz fuar standının tasarım ve fiyatlandırma süresince firmaların faydasına öneriler getirir. Üretim sürecini bizzat denetleyerek tasarım ve uygulamada müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedefler.